A VÍZ maga az ÉLET…
A földi élet víz nélkül elképzelhetetlen. Valószínűleg a víz meteorokkal és üstökösökkel, jég formájában érkezett a fiatal bolygóra, majd felolvadva, tengereket és óceánokat alkotott. Csaknem az összes előforduló életfolyamat, létforma a vízen, mint közvetítő közegen alapul.
A szárazföld meghódítása csak úgy történhetett meg, hogy az immár szárazföldi élőlények testükben tengervizet raktároztak el.
Sok folyamatnak, mely a testen kívül a tengervízben ment végbe, szüksége volt a testben raktározott vizes bázisra, melynek sótartalma alapvetően megegyezett az ősóceánok sótartalmával. Tehát a víz, az élet közvetítőjeként játszik döntő szerepet bolygónkon.
Geológiai értelemben a víz egyszerre két csoportba tartozik így kőzet és ásvány is egyszerre (Wikipédia)
Vízanomáliák…
A víz teljesen másként viselkedik, mint a periódusos rendszer szisztémája szerint hozzá hasonló elemek. Ezekből a különbségekből – az úgynevezett anomáliákból származó összefüggések – adják az élet sajátos egzisztencia burkát.
A víz 0°C és 4°C fok között éri el legnagyobb sűrűségét. A vízmolekulák 4°C-on maximálisan kaotikus módon egymásba kapcsolódnak, ezáltal a lehető legkevesebb helyet foglalják el. 4°C alatt a molekulák kristályos szabályos átrendeződése egyre jobban beindul, melynek következtében a víz ismét több helyet vesz igénybe. Ezért úszik a hidegebb (kevésbé sűrű) jég a melegebb (sűrűbb) víz felszínén, és védelmezi az életet maga alatt. Tulajdonképpen a víznek mínusz 120°C-on kellene olvadnia 0°C helyett, és -100°C-on forrnia +100°C helyett.A kritikus hőmérséklet, amely felett a gáz halmazállapotú vizet nyomás alatt nem lehet cseppfolyósítani 374°C, ennek pedig 50°C-nak kellene lennie. A víznek kétszer annyi időre van szüksége a hő felvételhez, mint amennyit elméletben számolhatunk. Felületi feszültsége 10x akkora, mint amekkorát várnánk, és roppant nagy hőtároló képességgel rendelkezik. Éppen ezért a víz, a Föld véreként felelős bolygónk mérsékelt és relatív kiegyensúlyozott hőháztartásáért, valamint szervezetünk testnedveiért is. Kiváló megoldásként hőt szállít és szabályoz, illetve az egyetlen olyan anyag a Földön, mely a különböző hőmérsékleteknek köszönhetően mindhárom halmazállapotban (szilárd, folyékony, gáz), egyidejűleg, egymás mellett jelen van.
A víz másik különlegessége, a folyamatos átmenet halmazállapot változáskor. Egy jégkristály erecskéiben még mindig található folyékony víz is. A kristályállapot 0°C-nál kezd olvadni, és csak 42°C-on fejeződik be végérvényesen, akárcsak az ember és más élőlények életlehetőségei is. Ebben az átmeneti sávban a víz folyékony- kristályos állapotban van. 37,5°C-on a legkisebb a víz specifikus hőkapacitása.
Folyékony víz -120°C-on…?
A víz jéggé alakulásához apró, szilárd szennyezőanyagoknak kell a vízben lenniük, amik körül a jéggé alakulás megindulhat. Ez átlagosan -12 °C körül következik be. Az ilyen hőmérsékletű víz kisebb rázkódás vagy porszem hatására is azonnal látványosan (3–5 cm/s) kristályosodásnak indul, de nem fagy meg teljesen. A jégkristályok között marad folyékony halmazállapotú víz, ami csak -48 °C-on fagy tömör jéggé.
A mindenféle szennyeződéstől mentes („szupertiszta”) vizet ugyanis -48 °C-ig is le lehet hűteni anélkül, hogy jéggé fagyna. A víz szerkezete azonban -48 °C-on hirtelen jéggé alakul, melyet hangjelenség kísér. Ez a legtisztább víznél is bekövetkezik. A 0 és -48 fok közötti víz azért kezd el kristályosodni, mert a hidrogénhíd-kötések ekkor már képesek összetartani a vízmolekulákat. Elektromos töltés hatására a víz dermedéspontja megváltozik. Az egyébként szokásos -12 °C helyett, ha a felszín pozitív elektromos töltésű, akkor -7 °C lesz, míg negatív töltés esetén -18 °C-ig hűthető.
Elképesztő, de a víz ennél is tovább hűthető. -120 °C alatt a víz sűrűn folyóvá válik. -135 °C-nál üvegesen áttetsző lesz kristályszerkezet kialakulása nélkül.
A víz ezen anomáliái, és különleges tulajdonságai főként a vízmolekula kötőtulajdonságára, a hidrogénhíd kötésre vezethető vissza.
A vízmolekula (H2O) egy Oxigén (O) és két Hidrogén (H2) atomból tevődik össze, melyek közös elektronpárral kapcsolódnak egymáshoz. Az oxigén és a Hidrogén nagyon egyenlőtlen partnerek, mert az Oxigén jóval nagyobb elektronegativitással rendelkezik, így a közös elektronok „átköltöznek” az Oxigénatomra, ezért a két Hidrogénatom kívülről pozitív töltést mutat, mialatt az Oxigénatom az elektronok negatív töltését maga köré gyűjtötte.
Habár a protonok és elektronok száma egyenlő ebben a vegyületben, az egyenlőtlen töltéseloszlás következtében egy dipólus molekula alakul ki egy negatív és egy pozitív oldallal. Ezek a dipólusok a különböző töltésoldalaikat egymás között ellentétesen váltogatják, ezzel képezve a hidrogénkötést. A vízmolekulák hidrogénhíd kötéssel kapcsolódnak egymáshoz, ezáltal folyékony kristályt képeznek, melyeket klusztereknek hívunk. Kialakulásuk és megsemmisülésük folyamatos.
Minél több energia éri a vizet pl. a természetes örvény-kialakulás mozgási energiája, vagy elektromagnetikus sugárzás (hőenergia), annál inkább kisebb a hajlandóság nagy kluszter-szerkezetek kialakulására. A folytonosan létrejövő, majd szétbomló kluszterek átlagos nagysága a víz energetizáltsági fokának fontos indikátora. Ha energiát vonunk el a víztől a kluszter-struktúrák átlagos nagysága növekszik.
A kluszterek nagysága meghatározza a víz azon tulajdonságát, hogy képes más anyagokat elnyelni illetve átengedni. A nagy kluszterek nehezebben mennek át a sejtfalakon vagy a hajszálereken, és a kisebb érintkezési felület miatt kevesebb egyéb anyagot képes magába raktározni és ez által szállítani is. A víz töretlen, természetes körforgása a földkérgen és az atmoszférán keresztül, különféle eszközökkel szolgálja az állandó energiaközlést a víz számára, melynek következtében a kluszter-struktúrák kisebbek lesznek vagy felbomlanak, ez pedig egy alapfeltétel az élet regeneráló fejlődéséhez.
A víz, mint információhordozó….
A vízmolekula (a víz diamágneses anyag) mágnesesség által befolyásolható. Akárcsak egy magnószalagon, úgy tárolja a vízmolekula és a klaszter is az energetikai besugárzások ingadozásának minden fajtáját, valamint az anyagok elektromagnetikus ujjlenyomatát melyek a vízben oldott vagy szilárd formában jelen voltak vagy vannak. Ezek az energetikai nyomok hosszú időn át megőrződhetnek, annak ellenére is, hogy a vízből az adott anyagot már régen eltávolították. Így tehát a víz egy igen különleges szállítója nem csak fizikai anyagoknak, hanem elektromagnetikus információknak is.
Az élőlények anyagcseréjében a közvetlenül érzékelhető, fizikai tényezőknél sokkal nagyobb jelentősége van az érzékelésen túli (rezgésinformációkon alapuló) elemeknek. Az információs síkon történő koordináció nélkül egyetlen organizmusban sem alakulhat ki anyagi hozzárendelés. Minél jobban működik a kommunikációs csatorna a sejt anyagcsere folyamatoknál pl. biofotonoknál (nagyon gyenge ultraibolya lézerfény villanások, melyekkel a sejtek egymással és magukon belül kommunikálnak), annál teljesebb az anyagi anyagcsere folyamat is.
Magasabb tudatfejlettségi szintnél a lehetséges normáinkon túli tiszta energetikai anyagcsere szükséges az élet fenntartása érdekében.
Az anyagcserezavarok, illetve a kóros fejlődés csaknem mindig energetikai kommunikációs zavarokban gyökereznek. A víz, mint információközlő anyag egyben az alapja is ennek. A víz, értékelés nélkül szállítja a különböző információkat testünkben, ezért egyáltalán nem mindegy milyen információ tartalmú vizet fogyasztunk.
Gondoltál már a vízre, mint egy ennyire különleges anyagra?
Ma már természetes, hogy kinyitod a csapot és folyik belőle a víz, ami szükséges az életedhez. Szomjat olt, főzöl vele, kimosod a ruháidat, fürdesz, hajat mosol, virágot öntözöl, kertet locsolsz. Az életed része. Azonban ha megérted a víz működését, akkor azt is érteni fogod, miért nem mindegy, milyen víz jut a szervezetedbe? Mit adsz a kisbabádnak? Vagy mivel öntözöd a veteményt, amiből az ételt főzöd?
Mi gondolunk Rád is!
Azért hoztuk létre azokat az eszközöket, amelyekkel nem egyszerűen csak vízhez jutsz, hanem életenergiához is, mert fontos vagy nekünk! Ahogy fontos számunkra a Bolygó is, amin élünk. Az emberi szokásoknak köszönhetően számos helyen a vízellátás ugyan eléri az iható mértéket, de ennél többre van szükség. Az egészségtudatosság új szintjére kell lépnünk. Win-win game az ember és a Föld szimbiózisában! Erre törekszünk. Ismerd meg a PI víz jelentőségét, hogy az egészség az Ember és a Bolygó együtthatásában is értelmezhető legyen.