„Vízbe jutva akár napokig fertőzhet a koronavírus, de hatékony a víztisztítás” címmel jelent meg egy cikk a hvg.hu -n!
Rövid kivonatot olvashat a cikkből! A részletes cikket az alábbi képre kattintva érheti el a hvg.hu cikket!
„Bár ilyen fertőzésről még nem tud senki, környezetmérnök kutatók arra hívják fel a figyelmet, hogy a SARS-CoV-2 vírus vízben napokig is fertőzhet, és onnan a levegőbe is juthat a vírus.”
Írta a a hvg.hu!
A napokban a Nature is beszámolt arról, hogy egy tucat kutatócsoport dolgozik azon, hogy a leghatékonyabban feltérképezzék és nyomon kövessék a szennyvíz vizsgálata révén a koronavírus terjedését: a vízből a vírus jeleit már a fertőzést követően, akár a tünetek megjelenése előtt ki lehet mutatni. Ez pedig különösen fontos, ha valahol például nincs lehetőség a tömeges tesztelésre.
Mi az alábbi vízszűrőket ajáljuk! KATT A KÉPRE!
„A tudomány jelenlegi állása szerint a legtöbb koronavírust a meglévő vízkezelő-eljárások vélhetően hatékonyan elpusztítják az ivó- és a szennyvízben egyaránt, azonban a kutatók felhívják arra is a figyelmet, hogy minél sürgősebben vizsgálni kell, hogy a mostani SARS-CoV-2 vírus kapcsán ezek mennyire hatékonyak. Kiemelik, hogy a kórházakban szükség lenne külön eljárásokra is az onnan távozó víz kezelésére és rámutatnak arra, hogy a megfelelő infrastruktúra és a hatékony vízkezelés hiánya miatt a fejlődő országokban a járvány ebből kifolyólag jóval nagyobb számú megfertőződést okozhat. A kutatók nemzetközi összefogást sürgetnek, hogy pontosan tudjuk, hogyan lehet a leghatékonyabban kiszűrni és elpusztítani a vízbe kerülő vírust.” – olvasható a hvg.hu-n.
A kutatók most vizsgálják hogy ez veszélyes lehet e, az emberek számára!
Forrás: hvg.hu
Tetszett a cikk? Oszd meg ismerőseiddel is!
Az alábbi videóban a vízszakértőnk jancsik Péter beszélget víz témában a Hatos csatorna stúdiójában:
A víz és az emberi szervezet
Agyunknak 85 százaléka, tüdőnknek és veséinknek 80 százaléka, a vér 79 százaléka, szívünk 77 százaléka, a máj és az izmok 73 százaléka, a bőrnek 71 százaléka, és talán meglepő, de csontjaink 22 százaléka és a fogak 10 százaléka áll vízből.
A kisgyerekek szervezetének víztartalma magasabb (75%), mint a felnőtteké, ez a vízmennyiség pedig egy idős személynél akár 50%-ra is csökkenhet. A víztartalom változhat a testösszetétel (izom-zsír) függvényében is, ugyanis az izmok több vizet tartalmaznak, mint a testzsír.
Vízháztartásunk egyensúlyban tartásának fő szereplője a vese, de szerepet játszik abban a bélrendszer és tüdőnk, valamint bőrünk is. A folyadékveszteség vérnyomáseséssel jár, a vese, szív, és főbb erek nyomásérzékelői ezt az információt továbbítják az agynak, amely az agyalapi mirigyen keresztül fokozza a vese vízvisszatartását. A vér nátriumion és káliumion koncentrációjának növekedése a másik jele a folyadékvesztésnek, mindezek eredményeként jelentkezik a szomjúság. A sós ételek szomjúságérzetet fokozó hatását is ennek tudhatjuk be.