Bármely ivóvízszűrő fő funkciója elsősorban a víz tisztítása.
A szűrő akadályt képez a nem kívánt vagy veszélyes szennyeződéseknek. Magnézium és az ásványi anyagok hozzáadása révén ízletesebbé és az egészség szempontjából ideálisabbá válik a tisztított víz. De ez csak második prioritás. Máskülönben a marketing trendek nem tudnának meggyőzni bennünket. Az Aquaphor termékek csereszűrői nagy kihívásoknak tesznek eleget. Eljött annak az ideje, hogy a másodlagos prioritások is fontosak a felhasználók számára. Lényeges a jobb íz világ és más figyelemre méltó egészségügyi bónuszok. Ezzel az inspirációval alakították ki az А5 Mg és В100-25 Mg csereszűrőket a vízszűrő kancsókhoz.
Az emberi test általában táplálékból nyeri a magnéziumot, a maga teljes szerves komplex részeként.
Amennyiben a bevitt magnézium mennyiség nem elegendő, az anyagcsere aktiválódik. Ez a magyarázata annak, hogy miért esznek a gyerekek krétát vagy miért kívánnak a terhes nők sósabb ételeket. A magnézium pozitív mellékhatást idéz elő – az „ízletes víz igény” felfogást, melyhez annyira hozzászoktunk az evolúciónknak köszönhetően. A napi hiányosságok kiegyensúlyozása és a széles körben elismert vízíz-elvárások megőrzése érdekében élelmiszer-minőségű ásványt raktunk a csereszűrőbe. Az ásványi anyagok folyamatosan magnéziumot bocsátanak ki és finomítják az italok minden kortyának ízét. A vízben lévő magnéziumot a test jól képes felszívni, javítva a szív, az idegek, az anyagcserének és sok más rendszer működését.
Egyes gyártók azt állítják, hogy a magnéziummal dúsított víznek gyógyító tulajdonságai vannak, ami inkább egy marketinges elképzelés, minthogy tudományos kutatás eredménye.
Az ásványvíz hatékonyan támogatja az egészséges életmód iránti elkötelezettségét, de naponta néhány banán több magnéziumot fog biztosítani, mint a napi ajánlott magnézium bevitel. A kiegyensúlyozott étrend az igazi kulcsa az egészségünknek, és az Aquaphor készülékek ideálisan partnerek lehetnek ebben.
A magnézium a negyedik leggyakoribb ásványi elem az emberi testben.
60 %-a a csontvázban, 30%-a az izomzatban, a többi a testfolyadékban található. Számos enzimet aktivál, különösen azokat, amelyek az energiatermelésben működnek közre. Részt vesz a nukleinsavak szintézisében az ATP képzésben, fontos szerepet játszik a csontok mineralizációjában, a membránok működésében, az idegek közötti szinapszisokban, az izom-ideg ingerület átvitelben.
A súlyos magnéziumhiány működési zavarokat okoz a szív-és vázizomzatban, izomgyengeség illetve görcshajlam alakulhat ki. Magas vérnyomás kialakulást elősegíti, elsősorban gyermekeknél vezethető vissza magnéziumhiányra az esszenciális hipertónia Szerepet tulajdonítanak a magnézium hiányának a spontán vetélés és a koraszülések bizonyos formáiban, valamint a magzat fejlődési rendellenességeiben. (3,4).
A kisebb mértékű magnézium hiány az izom-ideg ingerület átvitel zavarai miatt rendezetlen mozgást, alvászavart, izomgörcsöt okozhat.
Magnéziumhiányhoz a nem megfelelő táplálkozás,
a táplálék alacsony magnézium tartalma, a mozgásszegény életmód, és a különböző élvezeti szerek, elsősorban az alkohol rendszeres fogyasztása vezethet, valamint a stressz is hozzájárul. A szervezet magnézium veszteségét a hányás, hasmenés, valamint a stressz jelentősen fokozza. (14)
A magnézium és a kalcium együtt természetes nyugtatószerként hat, így segít a depressziós és stresszes állapotok kezelésében. A szervezetbe való bevitelük ideális aránya Ca:Mg=2:1.
Ennek az aránynak kialakítása tanulmányok szerint csökkenti a szív-érrendszeri betegségek előfordulásának számát, viszont a kalcium emelése a magnézium rovására növeli a betegek számát.
A magnézium gátolja a kalcium kimosódását, közvetetten hozzájárul a csontszövetek sűrűségének megtartásához. (14)
Az újszülött szerveztében 0,7 g magnézium van, 5 éves korban 5 g, felnőtteknél 25 g.
Tetszett a cikk? Oszd meg ismerőseiddel is!